Mouse Agility - Úvod

14. února 2009 v 22:35 | AduSh<3 |  Mouse Agility

Učení myší skákat je hezké. Důležité je začít postupně a myšky do ničeho nenutit. Také je zvláště důležitá pochvala. Jako pochvala nám poslouží zejména proso a nebo podobné malé luštěniny,(ovesné vločky apod.) protože myška je bez obtíží rozkouše během chvilky a nemusíme čekat než rozžvýká velké sousto. Po nějaké době tréninku můžeme začít používat slovní povely. Např. hop. výborně, apod. Výcvik je poměrně jednoduchý, pokud věnujete myškám dostatek času, ale musí mít také dostatek vlastního prostoru.


Když chcete aby myška skočila, můžete například poklepat na překážku prstem, tím jí naznačíte kam má jít a ona přirozeně překoná překážku. Když budete ťukat na stůl, myška přirozeně půjde směrem k tomu místu. Stačí lehce zatlačit myšce na záď a ona poběží, nebo zrychlí (pro případ před překážkou když nechce jít kupředu.) Pozor!! Pokud máte překážku, která není vytvořená přímo k prolézání, a přes to jsou v ní otvory, kterými myška proleze, nesmíte nikdy dovolit aby jimi prolezla. Dělala by to pořád, aby se ulila!!

Trénovat s myškou můžete prakticky kdekoliv a kdykoliv. Nedoporučuji vám trénovat s nimi venku.

Co se týká překážek, většinu si můžete doma vyrobit. Není na tom nic těžkého a je milé mít překážky, které si sami vyrobíte. Ale musíte být opatrní! Překážky nesmějí mít žádné ostré hrany a nesmí z nich koukat žádné třísky ani hřebíky.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama